- Szczegóły
Pani Marie Teich, wykładowca wizytujący na Uniwersytecie Amerykańskim w Kijowie, wygłosi wykład zatytułowany „Metaphor Network Study — The Gap of Generative AI as Conceptual Innovations”.
Wykład w języku angielskim.
Kiedy? 20 listopada 2024, środa
Gdzie? Opole, ul. Prószkowska 76, budynek 3 sala 109
Czas trwania: 1,5 godziny
Zapraszamy naszych Pracowników, Studentów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką.
Ms. Marie Teich, visiting lecturer at American University Kyiv, will give a lecture entitled “Metaphor Network Study — The Gap of Generative AI as Conceptual Innovations”.
Lecture will be held in English.
When? November 20, 2024, Wednesday
Where? Opole, ul. Prószkowska 76, building 3 room 109
Duration: 1.5 hours
We kindly invite our Employees, Students and all those interested in the subject.
Marie Teich completed her PhD at the Max-Planck-Institute of Mathematics in the Sciences, Leipzig in the subject of digital humanities. The topic of her PhD combined questions in Cognitive Linguistics and philosophy of language with network based data analysis.
Before that, she studied Physics at the University of Heidelberg, focusing on questions of information theory and model inference in the context of cosmological models.
- Szczegóły
- Szczegóły
Z wielkim żalem zawiadamiamy, że odszedł dr inż. Artur Smolczyk, wieloletni, ceniony pracownik naszej Katedry Informatyki.
Kolega, z którym prowadziliśmy długie dyskusje, wykładowca i dydaktyk, który wychował pokolenia pasjonatów algorytmiki, opiekun studenckiego koła naukowego TeamBit, którego studenci brali udziały i organizowali liczne mistrzostwa w programowaniu zespołowym, opiekun praktyk studenckich, pasjonat podróży, żeglarz,
a przede wszystkim - zawsze uśmiechnięty i życzliwie nastawiony do wszystkich człowiek.
Będzie nam Go bardzo brakowało.
Rodzinie i Bliskim składamy szczere kondolencje.
Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 28.03.2023 (czwartek) o godzinie 11:00 w kaplicy cmentarnej w Tarnowie Opolskim.
Wiadomości Uczelniane: https://po.edu.pl/odszedl-dr-inz-artur-smolczyk/
- Szczegóły
- Szczegóły
Serdecznie zapraszamy studentów, absolwentów oraz wszystkich chętnych na wykład w ramach serii Nowoczesne Technologie w informatyce.
Devops - po co i dlaczego.
Prelegent: Krystian Sobolewski
Gdzie? Politechnika Opolska, ul Prószkowska 76, budynek 5, sala 114, 1 piętro.
Kiedy? 7 grudnia 2023, w godzinach 16:20 - 18:10.
Serdecznie zapraszamy!
Devops - po co i dlaczego.
Krystian Sobolewski - Z ponad 7-letnim doświadczeniem jako backend developer, a także 3-letnim w obszarze DevOps, pasjonuję się kodem jak i procesami. Dzielę się praktycznymi wskazówkami, aby technologia działała jak dobrze naoliwiona maszyna. Regularnie prowadzę wewnętrzne spotkania firmowe, na których omawiam nie tylko nowości technologiczne, lecz także dzielę się doświadczeniem i wspólnie rozwijamy umiejętności. Zapraszam do świata kodu, gdzie każda linia to nowa, fascynująca przygoda!
- Szczegóły
Niezmiernie miło nam poinformować, że przez wydawnictwo Helion i firmę Videopoint został wydany kurs autorstwa Pana dr inż. Mariusza Goli, pracownika Katedry Informatyki.
Kurs online na temat Microsoft Azure, pod tytułem „Microsoft Azure. Kurs video. Zacznij przygodę z chmurą obliczeniową”.
Link do kursu: https://videopoint.pl/kurs/microsoft-azure-kurs-video-zacznij-przygode-z-chmura-obliczeniowa-mariusz-gola,vmsazz.htm
Serdecznie zapraszam do sprawdzenia. Obecnie (5.12.2023) kurs jest na 4 pozycji Bestsellery Videopoint – Top 20. Gratulujemy!
#Azure #KursOnline #ChmuraObliczeniowa #RozwójUmiejętności
O kursie
Obierz kurs na... chmurę
Chmura obliczeniowa to taki model przetwarzania danych, w którym podczas pracy z danymi korzysta się z usług zewnętrznych, dostarczanych przez usługodawcę. Eliminuje to konieczność zakupu wielu licencji, instalowania oprogramowania i administrowania nim. Do zasobów można się dostać z dowolnego urządzenia umożliwiającego zalogowanie się do chmury. Gdy mowa o biznesie, warto podkreślić, że chmura obliczeniowa pozwala na elastyczność i skalowalność, które są kluczowe dla szybkiego dostosowywania się do zmieniających się potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki temu koszty infrastruktury IT mogą być optymalizowane, a zasoby dostępne w czasie rzeczywistym.
Mariusz Gola – specjalizuje się w tematyce technologii chmurowych Microsoft Azure, sieci komputerowych, programowaniu w języku Python i PowerShell, a także w systemach zarządzania bezpieczeństwem informacji (SZBI). Pracuje jako adiunkt na Politechnice Opolskiej, w Katedrze Informatyki. Stopień doktora w dyscyplinie informatyka uzyskał na Politechnice Wrocławskiej. Prowadzi zajęcia z takich przedmiotów jak rozwiązania chmurowe, zarządzanie chmurą, administracja infrastrukturą sieciową przedsiębiorstwa, sieci komputerowe. Z tego zakresu szkoli klientów czołowych firm szkoleniowych w Polsce. Zajmuje się doradztwem i wdrożeniami. Posiada między innymi certyfikaty Microsoft Certified Trainer i Cisco Certified Academy Instructor, jak również szereg certyfikatów z zakresu technologii firmy Microsoft, jest też certyfikowanym (IRCA) audytorem wiodącym normy EN ISO/IEC 27001:2017. Interesują go zagadnienia związane z SI, a także tematyka dotycząca programowania. W wolnym czasie jeździ na rowerze, uprawia trekking i żeglarstwo morskie.
- Szczegóły